با یافتن راه‌هایی برای افزایش فروش یا جستجوی بازارهای جدید، می‌توانید کسب و کار خود را رشد دهید. برای افزایش فروش ممکن است مجبور شوید محصولات یا خدمات جدیدی را معرفی کنید‌، بازار خود را گسترش دهید‌، فعالیت‌های بازاریابی خود را افزایش دهید یا خدمات مشتری را بهبود ببخشید. اگر تولیدکننده هستید‌، این می‌تواند به معنای افزایش بهره‌وری شما برای تأمین تقاضا باشد.

افزایش فروش

برای بهبود فروش در کسب و کار خود‌، بر روی مشتری تمرکز کنید و به جای سود‌، به سمت افزایش عملکرد در فروش بهتر بروید. این اولین توصیه‌ای است که کارشناسان فروش به شما می‌دهند. اگر می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید و نمی‌دانید چگونه‌، در اینجا 9 روش عالی برای انجام این کار آورده شده است:

1. بر روی مشتریان موجود تمرکز کنید

اگر می‌خواهید فروش خود را بهبود ببخشید‌، باید تمرکز خود را از جذب مشتری جدید به سمت افرادی که قبلاً محصولات یا خدمات شما را امتحان کرده‌اند تغییر دهید تا دوباره خرید کنند و یاد بگیرند که چگونه تمام خریداران را حفظ کنند. به گفته متخصصان فروش و بازاریابی سازمان LeadBridge Partners‌، بهترین هدف برای فروش بیشتر، کسانی هستند که قبلاً آنها را به مشتریان فعلی تبدیل کرده‌اید تا یک غریبه.

اگر بر روی مشتریان نهایی خود تمرکز کنید‌، می‌توانید فروش خود را به طرز چشمگیری بیشتر و بیشتر کنید. بازاریابی مطمئناً می‌تواند بر میزان فروش تأثیر بگذارد‌، اما تنها نمی‌تواند منجر به افزایش فروش شود زیرا شما فقط روی مشتریان جدید تمرکز کرده و فراموش می‌کنید مشتریان موجود را به حداکثر برسانید.

2. در مورد رقبا اطلاعات کسب کنید

شما باید آنچه را که رقبا ارائه می‌دهند تجزیه و تحلیل کنید و تکنیک‌های جدید را بیاموزید‌ و به روش‌هایی برای پیشی گرفتن از آنها فکر کنید. رقابت، چالش‌ها و فرصتی برای تقویت فروش شما است‌؛ به ویژه اگر از ضعف آنها استفاده کنید و نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

3. نوآوری و محصولات منحصر به فرد

مشتریان نباید مثلا برخی از محصولات یا خدمات کسب و کار شما را رها کنند و فقط از یکسری خدمات یا محصولات خاص استفاده کنند؛ بلکه باید کاملاً از تمام محصولات و خدمات استفاده کنند و راضی باشند. مهم است که شما صاحبان کسب و کار، تولیدات محصولات باکیفیت خود را به حداکثر برسانید و حتی این محصولات منحصر به فرد و یا نوآورانه تولید کنید تا مشتریان، کسب و کار شما را به کسب و کار دیگر ترجیح دهند.

4. ارزش را پرورش دهید

آموزش کارکنان یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد و پرورش ارزش و افزایش فروش به شمار می‌رود که این فضای آموزشی سبب تعیین ارزش، جذب و حفظ مشتریان موجود می‌شود. این فضای موجود، به جذب و حفظ مشتریان موجود در تمام فصول کمک می‌کند.

5. ایجاد رویکرد خدمات به مشتری

ایجاد یک مرکز جامع و خدمات به مشتریان، راهی عالی برای دسترسی مشتریان به طیف متنوعی از محصولات و خدماتی است که شما ارائه می‌دهید. علاوه بر این‌، باید محصولات خود را کنترل کنید و در صورت شکایت‌، مشکلات را به موقع برطرف کنید. مشتریان باید همیشه مورد استقبال و کسب و کار خود قرار گیرند.

6. روابط مشتری

یکی از راه‌های افزایش فروش از طریق افزایش ارتباط با مشتری و به حداکثر رساندن مشتریان موجود به روشی واقعی است که کارکنان باید یاد بگیرند که چگونه با کارمندان به شیوه‌های خاص و قابل توجهی رفتار کنند تا کسانی که به کسب و کار شما آمده‌اند را حفظ کنند.

7. ارتقاء

تبلیغات و بازاریابی وجود زیادی از محصولات یا خدمات در بازار را به مشتریان ارائه می‌دهد. در برخی موارد‌، تخفیف به مشتریان این امکان را می‌دهد تا محصولات شما را امتحان کنند. این تبلیغ می‌تواند جای خود را برای جذب مشتری بیشتر و در عین حال به حداکثر رساندن تعداد کاربران موجود بدهد. در برخی موارد‌، می‌توانید نمونه‌های رایگان ارائه دهید.

8. بازاریابی

بازاریابی یک روش مشخص است که به افزایش فروش کمک می‌کند. از طریق بازاریابی‌، محصولات و خدمات‌، که منحصر به فرد و با کیفیت بالا هستند‌، عمدتا توجه مشتریان را جلب می‌کنند و در روند کار‌، آنها را به مصرف‌کنندگان محترم تبدیل می‌کنند. مشتریان تنها گزینه‌هایی هستند که می‌توانند به شما در افزایش فروش کمک کنند. بازاریابی همچنین می‌تواند به مشتریان پاداش دهد.

9. محصولات معتبر ارائه دهید

اعتبار یکی از مهمترین عواملی است که باعث اعتماد مشتریان می‌شود و از محصولات و خدمات شما احساس راحتی می‌کنند. برای افزایش اعتبار در فروش خود از تکنیک‌هایی مانند تبلیغات استفاده کنید. به عنوان مثال‌، استفاده از توصیفات مشتری و کمک به بازاریابی آنلاین در افزایش اعتماد مشتری به محصولات شما. در این روند‌، فروش خود را افزایش می‌دهید.

 

منبع: www.b2bmarketing.net

مقاله‌های بیشتر