امنيت

پاسخ: در یک مرورگر امکان‌پذیر نمی‌باشد چرا‌ که داخل یک session قرار می‌گیرد وتغییرات بطور یکسان ذخیره می‌شود. راه حل آن استفاده از تب incognito window یا private است. در این صورت می‌توان از هر دو پروفایل Admin و کاربر در یک مرورگر استفاده کرد.

پاسخ: درصورت login کردن با سیستم دیگری غیر از سیستم خودتان، پیغامی ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد بطور همزمان با شماره IP مورد نظر در سیستمی دیگر login شده و در صورت خروج از آن سیستم با تاخیر 8 دقیقه‌ای می‌توان در سیستم دیگر وارد شد.

پاسخ: مراحل زير را به ترتيب دنبال نماييد:

الف) تعريف مخاطب: اگر مخاطب از قبل تعريف نشده باشد بايستي مخاطب تعريف گردد. بدين منظور در قسمت مخاطبان گزينه ايجاد مخاطب جديد (شخص حقيقي، حقوقي، يا پرسنل) را انتخاب کرده و با توجه به اطلاعات درخواست شده مشخصات مخاطب مورد نظر را وارد کرده و تاييد نماييد. در جدول زير فيلدهاي مهم در خصوص اطلاعات مخاطب ذکر شده است:

ب) تعريف کاربر: از قسمت امنيت و سطوح دسترسي در قسمت درختواره، شاخه کاربران را انتخاب کرده و در قسمت فهرست (grid) از منوي بالاي grid، گزينه ايجاد را کليک کنيد. در اينصورت فرم مربوط به ايجاد کاربر باز خواهد شد. در جدول زير فيلدهاي مهم در خصوص اطلاعات کاربر ذکر شده است:

فيلد شرح
مخاطب متناظر در اين قسمت با کليک کردن بر روي … مخاطب مورد نظر را انتخاب ­کنيد. در اين فهرست فقط مخاطباني نشان داده مي­شوند که قبلا برايشان کاربري تعريف نشده باشد.
نام کاربري اين نام، همان login name کاربر جديد است که نبايستي تکراري باشد.
گروه‌هاي عضو در اين قسمت گروه­هايي که مي­خواهيد کاربر در آن عضو باشد را انتخاب کنيد. اين عضويت‌ها بعدا نيز قابل تغيير هستند.
نوع در اين قسمت سطح دسترسي کاربر مشخص مي­شود.عادي: کاربر عادي کاربري است که فقط اسناد و درخواستهايي را مي­بيند که در مسير گردش آنها باشد، ايجاد کننده، و يا پيگيري کننده آنها باشد.
واحد هم‌سطح: کاربري با دسترسي واحد، مي­تواند همه اسناد و درخواستهاي مربوط به واحد خود را ببيند. (واحد کاربر در هنگام تعريف مخاطب مشخص مي­شود)
واحدهای زيرمجموعه: کاربري با اين دسترسي همه اسناد و درخواستهاي مربوط به واحد خود و واحدهاي زيرمجموعه خود را مي­بيند.
سازمانی: کاربر سازماني، کاربري است که مي­تواند همه اسناد و درخواستهاي آن سازمان را ببيند.
سازمان‌ها در برخی موارد چند سازمان در سیستم تعریف می‌شود بنابراین سازمان مخاطب مورد نظر در این قسمت مشخص می‌شود.

پاسخ: برای این کار از قسمت “امنیت و سطوح دسترسی” یک گروه ایجاد می‌کنیم و تمام شرایط را اعمال می‌کنیم که اگر خواستیم کاربر دیگری هم این ویژگی را داشته باشد داخل این گروه عضو می‌کنیم. (بطور مثال گروه راهبران)