مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) و تیم‌های امنیتی از بخش‌های مهم شرکت شما هستند. علاوه بر این، ما معتقدیم که بخش ITSM در آینده در مرکز سیستم‌های حفاظت از امنیت سایبری قرار خواهد گرفت. از گذشته، بسیاری از مشاغل ترجیح می‌دهند بخش‌های ITSM را از تیم امنیتی کسب و کار جدا کنند.

ITSM چیست

اعتقاد بر این است که این دو حوزه زمانی بهترین عملکرد را دارند که تحت عناصر مدیریتی متفاوتی قرار دارند. با این حال، اتفاقات چند سال گذشته نشان داده است که تهدیدات فناوری اطلاعات با سرعت هشداردهنده‌ای در حال پیشرفت است. بنابراین نیاز است همگام‌سازی بیشتری بین تیم‌های کسب و کار شکل بگیرد. اگر در بخش ITSM کار می‌کنید، در اینجا مواردی ذکر خواهیم کرد که باید در مورد تهدیدات امنیت سایبری در سال 2021 بدانید.

فلسفه مدل‌سازی تهدید

دانستن دارایی‌های مهم بخش فناوری اطلاعات کسب و کار شما، یکی از اجزای مهم مبارزه با تهدیدات امنیتی است. هکرها فقط موارد مفید داخل سازمان شما را هدف قرار می‌دهند.

بنابراین، به جای پخش کردن دارایی‌های امنیتی خود در سراسر سازمان (اعم از بخش‌های امن و غیرامن سازمان)، می‌توانید با قرار دادن آنها در بخش‌هایی با امنیت بیشتر و کامل‌تر، تهدیدات‌ها را دفع کنید. این فرایند، “فلسفه مدل‌سازی تهدید” نامیده می‌شود و این دفاع کلیدی در برابر تهدیدات امنیت سایبری در سال 2021 است.

انتظار می‌رود فلسفه مدل‌سازی تهدید در سال 2021 رایج شود. زیرا کارشناسان امنیتی تمام شکاف‌های فرایند امنیتی مشاغل کوچک و متوسط ​​را برطرف می‌کنند. ایده این است که به سازمان‌ها کمک کنیم تا درک بهتری از چشم‌انداز تهدیدات امنیت سایبری داشته باشند.

. همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا لیست اولویت خریدهای امنیتی ایجاد کنند. مشاغل می‌توانند تهدیدات داخلی خود را به سرعت ارزیابی کنند و می‌دانند برای مقابله با این تهدیدها چه چیزی بخرند.

استقرار راه‌حل‌های امنیتی هوش مصنوعی

دورکاری در سراسر جهان، رایج شده است. متاسفانه این امر مشاغل را در معرض حملات سایبری فزاینده‌ای قرار می‌دهد. ضروری است که پرسنل بخش ITSM، سریع و جامع به این تهدیدها پاسخ دهند. به این صورت که به صورت مداوم به شبکه وصل باشید و در کمترین زمان ممکن، تهدیدات را شناسایی کنید. این کاری است که بشر نمی‌تواند انجام دهد.

راه حل، پیاده سازی مدل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) است. مدل‌های هوش مصنوعی، می‌توانند فعالیتهای کارکنان شما را برای ایجاد یک مبنا تجزیه و تحلیل کنند. در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک، به بخش امنیت و یا پرسنل ITSM شما هشدار می‌دهد. این امر باعث می‌شود تا کارکنان فناوری اطلاعات بتوانند به موقع نفوذ سایبری را تشخیص دهند.

قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها در راه است

در سال 2020 تعداد زیادی لایحه حریم خصوصی داده‌ها در بسیاری از کشورها ارائه شد. اکثر این لوایح به دلیل به دلایل مختلف، به حالت تعلیق درآمد. با این حال، انتظار می‌رود قانونگذاران در سال 2021 از حالت تعلیق خارج شوند. در نتیجه، کارکنان ITSM باید مراقب هرگونه تغییر در حفاظت از داده‌های مصرف کننده در زمینه تهدیدات امنیت سایبری در سال 2021 باشند.

بیشتر این لایحه‌ها مربوط به نحوه جمع‌آوری و استفاده شرکت‌ها از اطلاعات منحصر به فرد مصرف‌کننده مانند ویژگی‌های بیومتریک و تشخیص چهره است. به عنوان مثال، قانون حقوق خصوصی مصرف‌کننده، شرکت‌های آنلاین را از تجزیه و تحلیل اطلاعات کاربران منع می‌کند. این لایحه همچنین به موضوع الگوریتم‌های هوش مصنوعی در زیرساخت‌های تصمیم‌گیری مشاغل می‌پردازد. بدون درک تأثیر این قانون جدید، کسب و کار شما جمع‌آوری و استفاده از داده‌های مصرف‌کننده بدون نقض قانون را با مشکل مواجه می‌کند.

خطرات مبتنی بر اتوماسیون

شکی نیست که اتوماسیون در دهه آینده بر فضای فناوری تسلط دارد. متأسفانه هکرها همچنین از اتوماسیون برای ایجاد ویروس‌های پیشرفته، جاسوس‌افزارها و باج‌افزارها استفاده خواهند کرد. بهترین پاسخ شما این است که فرآیندهای ITSM خود را قبل از اتصال به پروتکل‌های امنیتی خودکار کنید.

خودکارسازی پروتکل‌های ITSM به دستگاه‌های امنیتی، قابلیت‌های نظارت بر کسب و کار شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، اطمینان حاصل می‌کند که افزودن ITSM، سیستم امنیتی زیرساخت فناوری اطلاعات شما را به خطر نمی‌اندازد.

کاتالوگ خدمات

شاید برایتان عجیب باشد که سرویس خدمات چطور می‌تواند با تهدیدات امنیتی مقابله کند. اما کاتالوگ خدمات، می‌تواند چشم‌انداز جدیدی را برای پاسخ امنیتی شما به ارمغان بیاورد. کارکنان شما قادر خواهند بود دارایی‌ها و خدمات شرکت را به صورت بصری مشاهده کنند. در صورت شناسایی خدمات یا دارایی مشکوک، فورا امنیت فناوری اطلاعات را مطلع می‌کنند. بنابراین، کاتالوگ خدمات نرخ پاسخ را افزایش می‌دهد.

کاتالوگ خدمات باعث افزایش همکاری بین تیم‌های مدیریت امنیت و خدمات فناوری اطلاعات می‌شود. چنین مشارکتی برای شناسایی سریع هرگونه تهدید امنیتی اضافی ضروری است.

سخن آخر تهدیدات امنیتی در سال 2021

انتظار می‌رود چشم‌انداز تهدیدات سایبری در سال 2021 تغییر کند. همانطور که هکرها روش‌های جدیدی برای به خطر انداختن کسب و کار شما امتحان می‌کنند، پرسنل ITSM باید آماده هرگونه حمله باشند.
به طور مثال، شما باید پرسنل ITSM خود را در مورد مزایای همکاری با تیم امنیت سایبری در شناسایی تهدیدهای جهش یافته امنیت سایبری در سال 2021 و پس از آن، آموزش دهید. این امر به احتمال زیاد کسب و کار شما را از “تعطیلی” غیرمنتظره فناوری در آینده نجات می‌دهد.

منبع: itsm.tools